loading...

شِلفین

شِلفین
بازدید : 22
سه شنبه 13 دی 1401 زمان : 10:04

احتمالاً نصب و چيدمان قاب عکس چوبي روي ديوار و ايجاد يک گالري زيبا و جالب در نگاه اول در نظر بسياري از افراد کار ساده و پيش پا افتاده¬اي است. اما همين افراد زماني که شروع به کار مي کنند و مي خواهند قاب عکس هاي خود را بر روي ديوار نصب کنند، متوجه سختي هاي کار و کافي نبودن اطلاعات خود در اين زمينه خواهند شد.

از آنجا که تزيين يک ديوار با قاب عکس از فرمت هاي خاص چيدمان پيروي مي کند و تا زماني که در مورد اين فرمت ها آگاهي نداشته باشيد، چيدمان شما زيبا نخواهد شد .

در اين پست قصد داريم تا شما را با شيوه هاي حرفه اي چيدمان قاب عکس روي ديوار، نحوه ي ايجاد تعادل مناسب و طرح بندي قاب عکس هاي ديواري در مناطق مختلف خانه، آشنا کنيم.

چگونه يک گالري زيبا از قاب عکس¬هاي ديواري ايجاد کنيم؟

نحوه ي چيدمان قاب عکس ها روي ديوار بسيار مهم است و همان طور که گفته شد از فرمت خاصي پيروي مي کند. گاهي برخي از افراد چنان هنرمندانه اين کار را انجام مي دهند که باعث سريع تر شدن تپش قلب اطرافيان مي شوند. اما ما چگونه مي توانيم اين گونه به شيوه هاي عالي قاب عکس هاي خود را طراحي کنيم؟

بهتر است قبل از هر کاري يک عکس خالي از ديوار مورد نظر خود تهيه کنيد، اگر قصد داريد ميز يا مبل خاصي را نيز در مجاورت ديواري که قاب عکس ها روي آن نصب مي شود، داشته باشيد بهتر است آن را هم در تصوير قرار دهيد . سپس با استفاده از يک برنامه ي گرافيکي رايگان مانند picmonkey و فرمت هاي عنوان شده در ادامه ي مطلب شروع به ايجاد پوسته هاي مختلف تصوير کنيد.

به اين صورت مي توانيد به طور عيني در فضاي مجازي ديوار تزئين شده ي خود را مشاهده کنيد و زماني که تزئين قاب ها مطابق ميل تان بود تصوير را ذخيره و سپس شروع به تهيه ي قاب عکس ها يا شلف چوبي ديواري نماييد.

چيدمان قاب عکس به صورت متقارن

خوشبختانه تنوع متدهاي متقارن چينش قاب عکس موجب شده تا تعداد قاب عکس ها و يا تفاوت ابعاد آنها با يکديگر چندان اهميتي نداشته باشد. در هر حال ابتدا فرض مي‌ کنيم که قاب عکس هاي يک‌ شکل و يک اندازه در اختيار داريم در اين هنگام چينش‌هايي مانند آنچه در تصوير مشاهده مي‌ کنيد بهترين شيوه براي نصب آنها بر روي ديوار محسوب مي‌ شود. واضح است که اين شيوه از نصب قاب عکس ساده و سازگار با دکوراسيون‌ هاي متقارن، معاصر و کلاسيک است و نياز به اندازه‌ گيري خاصي ندارد. کافي است قاب عکس مرکزي را ابتدا به ديوار نصب کرده و قاب‌ هاي ديگر را با توجه به طول و عرض آن تنظيم کنيد.

چيدمان قاب عکس به صورت مربعي يا مستطيلي

در بسياري از مواقع بعيد است که تمام قاب عکس هاي ما از ابعادي يکسان برخوردار باشند. در اين صورت اگر تمام قاب‌ ها همشکل باشند (مربع يا مستطيل) چينش و فاصله ميان قاب‌ ها بايد به شکلي باشد که در مجموع يک مربع يا مستطيل کامل را تشکيل دهند. اين شيوه از نصب مي‌ تواند به شکل متقارن يا نامتقارن باشد که اين مقوله به تعداد قاب‌ها، اندازه آنها و سليقه شما بستگي دارد.

چينش نامتقارن قاب عکس هاي مستطيلي با ابعاد مختلف

گاهي قاب عکس هاي ما تعداد، شکل‌ و ابعاد مناسبي براي چينش مربع يا مستطيلي ندارند. در چنين مواقعي هرچه تلاش کنيد نمي‌ توانيد از کنار هم قرار دادن قاب‌ ها يک مستطيل ايجاد کنيد. در اين حالت اگر تمام قاب‌ ها مربع و مستطيلي باشد چينش‌ هاي ديگري مانند آنچه در تصوير مي‌ بينيد مي‌ توانند مشکل شما را حل کنند. با توجه به تصوير قاب‌ ها در اين حالت به‌ طور متقارن يا نامتقارن در کنار هم قرار گرفته‌ اند که استفاده از آنها در سبک‌ هاي مختلف دکوراسيون رايج است اما در دکوراسيون‌ هاي مدرن که تقارن کمتر در آنها ديده مي شود استفاده از طرح‌ هاي نامتقارن مي‌ تواند با ساير اجزاي محيط سازگارتر باشد.

نکات مهم و پايه براي چيدن قاب عکس روي ديوار

چيدن قاب عکس ها روي ديوار طرفداران بسياري پيدا کرده است و افراد براي زيبا و متنوع تر شدن دکوراسيون منزلشان از اين روش ايده ميگيرند. براي چيدمان قاب عکس روي ديوار سعي کنيد از مدل قاب عکس هاي مختلف استفاده کنيد مثلا يه تعداد قاب عکس مربع و يک تعداد قاب عکس مستطيلي در سايز هاي کوچک و بزرگ.

اگر دنبال ايده هاي خلاقانه تر هستيد ميتوانيد قاب عکس ها را به شکل قلب بچينيد، عکس هاي خانوادگي که به شکل قلب روي ديوار چيده شده اند، بي نهايت دوست داشتني هستند.

ميتوانيد عکس ها را بدون قاب عکس روي ديوار بچينيد به اين صورت که عکس ها همگي مربع و يک سايز باشند، عکس ها را مرتب کنار هم بچينيد براي اين کار ميتوانيد کلي سليقه و خلاقيت به خرج دهيد.

اصول چيدن قاب عکس روي ديوارهاي مختلف خانه

وجود نظم و هماهنگي بين المان هاي بکار رفته در اجزاي دکوراسيون منزل مانند رنگ, سبک و نحوه چيدمان بسيار موثر است, اگر ميخواهيد مجموعه اي از قاب عکس ها را به عنوان دکوري روي ديوار بچينيد بهتر است با اصول و مدل هاي چيدن آن در ادامه اين بخش از دنياي مد نمناک آشنا شويد. قاب عکس هايتان را در فضاي نشيمن، اتاق خواب، راه پله و... بچينيد و يک ديوار خاطره انگيز و دوست داشتني داشته باشيد.

اصول چيدن قاب عکس روي ديوار ورودي خانه

بعضي از خانه ها ورودي پشتي هم دارند و در کنار ورودي ها ديوار بزرگي قرار گرفته است که معمولاً کنار آن نيز آينه و آباژور قرار مي دهند و بعضي ها در اطراف آن صندلي هم مي گذارند. براي چنين ديوار هايي مي توانيد راهکار هاي عنوان شده در ادامه ي اين بخش از دنياي مد نمناک را به کار بگيريد.

فضاي بالاي صندلي مي تواند فضايي مناسب براي قاب عکس باشد.

ديوار روبه روي ميز کنسول براي آويزان کردن قاب عکس هاي بزرگ يا گروهي از قاب عکس ها عالي است. به ياد داشته باشيد قاب عکسي که در اين قسمت استفاده مي کنيد، تصويرش در آينه خواهد افتاد.

ورودي هاي درب پشتي با اضافه کردن يک تصوير روي ديوار از طريق پنجره و ديوارهاي مجاور از بيرون نور مي گيرد و روشن مي شود.

ديوار خالي که به آشپزخانه منتهي مي شود، مکاني ايده آل براي رديفي از قاب عکس ها خواهد بود.

وجود قاب‌ها با تصاوير هماهنگ با دکوراسيون منزل و سليقه‌تان مي‌توانند هر محيطي را جذاب‌تر کنند. اما يادتان باشد که نبايد بي‌گدار به آب بزنيد و ميخ‌ها را بي‌دقت بر دل تميز ديوار بکوبيد؛ چون ترميم و اصلاح جاي ميخ‌ها سخت است و جلوه ديوار را به‌شدت مخدوش مي‌کند. مراحل زير را در نصب قاب به خاطر بسپاريد:

شيوه چيدمان قاب‌ها يا قاب روي ديوار را از قبل تعيين کنيد؛

قاب مناسب را انتخاب کنيد؛

به‌صورت حدودي، جاي قاب را روي ديوار تنظيم کنيد؛

ميخ را به ديوار بکوبيد و پروژه را تمام کنيد.

انتخاب چيدمان قاب روي ديوار

شيوه چيدمان قاب‌ها به سليقه و نوع ديوارتان بستگي دارد؛ اما تعيين آن، گام نخستين در مسير نصب قاب است؛ يعني زماني که مي‌خواهيد به نصب و قراردادن قاب روي ديوار منزل يا هر مکان ديگري فکر کنيد، بايد دورنما و چشم‌اندازي از تعداد و شکل چيدن قاب‌هاي ديوار داشته باشيد. اين ديد به شما کمک مي‌کند گزينه‌اي مناسب را بخريد و دکوراسيون ديوار را به بهترين شکل انجام بدهيد.

انتخاب قاب مناسب

قاب مناسب هم يعني قابي که با سبک دکوراسيون محيط هماهنگ است. قاب‌ها در جنس‌هاي مختلف و شکل‌هاي گوناگوني به بازار عرضه مي‌شوند: قاب‌هاي چوبي، استيل، پلاستيک و… . پس بنا به سبک دکوراسيون محيط، بايد قابي انتخاب کنيد که با فضا و محيط هماهنگ باشد.

چوب يکي از متداول ترين مصالحي است که در ساخت نه تنها تختخواب ، بلکه تخته هاي سر و پا نيز استفاده مي شود. اين مي تواند عمدتا به دليل ظاهر آن باشد ، زيرا چوب ترکيبي از سبک هاي پرنعمت ، کلاس و سازگاري با چندين دکوراسيون مختلف اتاق است .

شايد به اين دليل است که چوب به طور معمول نگهداري کمي دارد ، زيرا فريم هاي تختخواب چوبي به راحتي تميز و تعمير مي شوند ، در صورت شکستن ، شکاف يا سوراخ در سطح آنها.

برخي از افراد قاب هاي چوبي را فقط به اين دليل دوست دارند که از دوام بالاتري برخوردار هستند و ارزش زيادي براي مردم دارند. اما براي انتخاب بهترين قاب تختخواب ، بياييد ببينيم محبوب ترين نوع چوب در ساخت آنها کدام است.

اولين چيزي که بايد قبل از غواصي در اين راهنماي مختصر بدانيد اين است که انواع مختلف چوب داراي ساختار دانه اي متمايز است ، که باعث مي شود آنها کم و بيش چکش خوار و مناسب براي ساخت قاب بستر باشد. بسته به نوع چوب مورد بحث ، ممکن است سوراخ يا منافذ باز داشته باشد ، در حالي که ديگران داراي رنگ و سايه هاي تيره تا واقعاً روشن هستند.

انواع چوب براي قاب تختخواب

به طور عمده دو نوع چوب براي قاب تخت موجود است. در اينجا جزئيات

چوب سخت

افرا

گيلاس

توس

چوب ماهون

بلوط

گردو

صنوبر

چوب نرم

کاج سفيد

کاج زرد

سرو

صنوبر

چوب سخت

از نظر اين ماده دو دسته اصلي وجود دارد: چوب سخت و چوب نرم. به طور غيرقانوني ، اين هيچ ارتباطي با سختي واقعي يک نوع چوب ندارد. چوب هاي سخت درختان گلدار هستند ، در مقايسه با چوب نرم دوام و گرانتري دارند. از آنجا که رشد آنها کندتر است ، چوبي که توليد مي کنند چگال تر و به طور معمول رنگ تيره تري دارد.

?.قاب‌هاي چوبي

چوب بخاطر جنس طبيعي خود، حسي گرم و کلاسيک را منتقل مي‌کند. قاب‌هاي چوبي را در رنگ‌هاي مختلف از تيره تا روشن مي‌توانيد پيدا کنيد. که به جنس چوب و رنگ‌آميزي آن‌ها بستگي دارد. قاب‌هاي چوبي امکانات متنوعي براي تکميل جلوه عکس‌هايتان و ايجاد کنتراست مناسب در اختيارتان قرار مي‌دهند.

پيشنهاد مي‌شود براي عکس‌هايي که تناليته رنگ آن‌ها گرم است؛ مثل قرمز، قهوه و نارنجي از قاب‌هاي تيره‌رنگ مثل فندقي استفاده کنيد. در مقابل براي قاب کردن تصاويري با رنگ‌هاي سرد نظير آبي و سبز و بنفش پيشنهاد ما اين است که از قاب‌هاي چوبي رنگ روشن نظير چوب افرا استفاده کنيد.

سفارش قاب چوبيانتخاب رنگ قاب چوبي، همچنين به دکوراسيون فضاي موردنظرتان بستگي دارد. قاب‌هاي چوبي را مي‌توانيد در طرح‌هاي ساده تا کنده‌کاري‌شده و با جزييات بيشتر پيدا کنيد. بنابراين پيشنهاد ما اين است که اگر دکوراسيون شما کلاسيک، مدرن و … است ، قاب چوبي‌تان را با آن فضا هماهنگ سازيد. مثلاً براي چيدمان‌هاي مدرن قاب کاملاً ساده چوبي و براي فضاهاي کلاسيک و لوکس قاب‌هايي با کنده‌کاري و جزييات بيشتر توصيه مي‌شود.

لازم به ذکر است که اگر مايل هستيد جنس قاب تابلويي که به صدانما سفارش مي دهيد، چوبي باشد کافيست اين مورد را با کارشناسان فروش ما در ميان بگذاريد.

مزيت هاي قاب چوبي:

جنس طبيعي چوب حس خوبي مي دهد

در تمامي سبک هاي دکوراسيون از مدرن گرفته تا لوکس و اشرافي قابليت هماهنگي دارد

در رنگ هاي متفاوت و طبيعي موجود است

معايب قاب چوبي:

قيمت آن به شکل قابل توجهي از رقبا (بويژه نسبت به PVC) گرانتر است

دوستدار محيط زيست نيست (زيرا توليد آن موجب قطع درختان مي گردد)

نسبت به آب و ساير مواد، در مقايسه با قاب PVC حساسيت پذيري بيشتري دارد

https://ghabonaghashi.ir/

روش کاشت نهال زردآلو
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : -1

آمار سایت
 • کل مطالب : 5
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2
 • بازدید کننده امروز : 3
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 3
 • بازدید ماه : 15
 • بازدید سال : 104
 • بازدید کلی : 1509
 • کدهای اختصاصی